- Новости
- 2295 переглядів
Зміст статті:
- Як працює фільтр грубої очистки і навіщо він потрібен?
- Різноманіття моделей фільтруючих пристроїв
- Особливості встановлення
- Критерії вибору оптимального фільтра грубої очистки
У складі водопровідної води є велика кількість небезпечних елементів, які можуть зашкодити здоров'ю людини та стати причиною передчасного виходу з ладу сантехніки. Вирішити цю проблему допоможе фільтр грубої очистки води, який може бути встановлений як окремий пристрій або в комбінації з тонким фільтром, якщо потрібна особливо ретельна обробка. До вибору моделі потрібно ставитися дуже відповідально, а саме: розібратися, які види фільтрів грубої очистки існують та які характеристики є пріоритетними при пошуку оптимальної конфігурації. Наш огляд дасть всю необхідну інформацію, щоб ви визначилися з пристроєм і залишилися задоволені покупкою.
Як працює фільтр грубої очистки і навіщо він потрібен?
Незважаючи на конструктивне різноманіття, всі предфільтри працюють за однаковим принципом, борючись із такою проблемою, як забруднення води. Усередині кожного з них є спеціальний матеріал, який перешкоджає проходженню сторонніх частинок. Є моделі, розраховані на очищення гарячої та холодної робочої середовища, при цьому загальними особливостями є зниження швидкості потоку та наявність знімного фільтруючого елемента. Залежно від матеріалу виділяють дискові, сітчасті моделі, варіації в картриджному виконанні. Окремо передбачено відведення для зібраного бруду.
Найсучасніші грязевики комплектуються манометром, який дозволяє відстежувати тиск у системі. Це дуже зручно, оскільки при значному зниженні показників одразу зрозуміло, що очищувальний елемент потрібно замінити. Існують різновиди з редуктором та запірною арматурою — вони більш затребувані на промислових об'єктах.
Різноманіття моделей фільтруючих пристроїв
У продажу представлено величезну кількість грязевиків, що дає можливість кожному покупцеві знайти оптимальний варіант. Пристрої класифікуються за різними параметрами:
- за способом видалення забруднень – самопромиваючі та ручної очистки;
- за конструктивним рішенням – намотувальні, сітчасті (осадові), колбові фільтри для грубої очистки води (картриджні). Окремо виділяють магнітні варіанти для нагрівальних котлів;
- за сферою застосування – для гарячої або холодної води;
- за матеріалом фільтруючого елемента – може використовуватися целюлоза, нейлоновий шнур, поліпропіленове волокно.
Особливості встановлення
Конкретні рекомендації по монтажу виробники вказують в інструкції до пристрою, але є кілька загальних правил:
- лічильник має розташовуватись після грязевика;
- прямий і косий фільтр грубої очистки встановлюють за напрямком потоку робочої середовища, але другі підходять також для вертикальної установки в разі руху потоку зверху вниз;
- на кожному предфільтрі є стрілочні вказівники, яким необхідно слідувати, щоб не забруднити труби;
- обладнання потрібно захистити від вібраційних та інших навантажень, а також стежити, щоб кріплення були рівномірно затягнуті;
- ревізійна кришка має бути знизу;
- для простоти та оперативності техобслуговування під фільтром потрібно залишити вільне місце.
Критерії вибору оптимального фільтра грубої очистки
Як і при виборі звичайного очищувача для води, про що детально описано в статті «Як вибрати фільтр для води - основні види систем фільтрації, характеристики, особливості». Для успішної покупки фільтра-грязевика потрібно врахувати безліч нюансів:
- де планується установка фільтра грубої очистки води – в приватному будинку, на підприємстві, в будівлі громадського призначення, в квартирі тощо;
- чи будуть монтуватися додаткові очистні пристрої;
- з яким видом забруднень потрібно боротися;
- чи потрібно обладнання для монтажу на труби гарячого або холодного водопостачання;
- наскільки активно буде використовуватися предфільтр;
- куди і навіщо він буде встановлюватися – для збільшення терміну служби сантехніки або приготування їжі та пиття.
Важливо! За допомогою грязевика здійснюється первинне промивання води, а щоб її можна було пити, додатково буде потрібен фільтр тонкої очистки.
Непосредньо при вивченні каталогу слід уважно розглянути характеристики виробу:
- розмір пристрою;
- тип різьби з'єднань;
- спосіб установки;
- наявність додаткових елементів – манометра, крана;
- клас герметичності;
- діаметр з'єднань та підключення;
- максимальна температура робочої середовища;
- особливості конструкції, наприклад, наявність вушка;
- матеріал корпусу (алюміній або латунь);
- термін гарантії.
Важливу роль відіграє також країна і фірма-виробник. Серед перевірених торгових марок Arco, Solomon, Selba, Sprut, Itap та Aquafilter. Що стосується вартості, то вона буде залежати від робочих параметрів і комплектації. Якщо самостійно визначитися з вибором не виходить, є сенс звернутися до консультантів, щоб придбати справді підходящий варіант і забезпечити ефективне очищення води.