- Новости
- 12477 переглядів
Зміст:
- Різновиди фільтруючих пристроїв
- Критерії оцінки очисних пристроїв
- Перевірені виробники
- Топ-5 фільтрів зворотного осмосу
- Лідери у категорії проточних моделей
- Найкращі побутові фільтри для очищення води
- Рекомендації щодо вибору очисного обладнання
Гарантією того, що вода, яка споживається в їжу і використовується для купання, буде безпечною і без неприємного запаху, є встановлення очисного пристрою. Асортимент обладнання величезний - є проточні фільтри для води , багатоступінчасті системи, моделі у формі глечиків і т.д. Наша стаття допоможе розібратися в особливостях різних видів обладнання та позбавить необхідності особисто аналізувати плюси та мінуси сотень варіантів для визначення лідерів. Фахівці КТУ склали списки найкращих пропозицій від топових виробників, щоб ваш пошук був максимально швидким та легким, а покупка – вдалою.
Перед тим, як вивчати рейтинг фільтрів для води, обов'язково потрібно визначитися з метою та місцем встановлення пристрою для очищення, а також бюджетом. Це дозволить вибрати оптимальний тип приладу і не витрачати час на аналіз товарів, що спочатку не підходять.
Різновиди фільтруючих пристроїв
Характеристики рідини, яку подають через централізовану систему водопостачання, бажають кращого, і це відомо кожному. Закуповувати бутильовану воду дорого і не завжди зручно, тому стабільно високим попитом користуються очисні пристрої. Відрізняючись за принципом дії, розмірами, технологією установки, робочим ресурсом та іншими параметрами, вони здатні:
- зм'якшувати воду;
- захищати труби від іржі та засмічення;
- видалити частинки цинку, піску, свинцю, хлору;
- нейтралізувати сторонні запахи;
- поліпшувати присмак та властивості страв;
- позбавляти ризику зараження різними хворобами;
- збільшувати термін служби сантехніки.
Побутові фільтри для очищення води переважно монтуються на кухні: поряд з мийкою або під нею. Також бувають мобільні варіації, які можна переставляти з місця на місце, наливаючи всередину воду та використовуючи її за необхідності. За популярністю лідирують глеки, зворотноосмотичні та сорбційні установки
Найпоширенішою є класифікація обладнання залежно від методики видалення домішок:
- у сорбційних моделях застосовуються матеріали з пористою структурою, здатні затримувати великі частинки металів. Вони не підходять для очищення рідин, що містять органічні сполуки або хлор;
- обладнання мембранного типу вважається найбільш високотехнологічним, розділяючи шкідливі компоненти та виводячи їх за допомогою дренажу (тобто домішки не накопичуються в системі, що спрощує обслуговування);
- іонообмінні пристрої підходять як додатковий елемент процесу очищення, ефективно справляючись з нейтралізацією патогенних мікроорганізмів та вірусів;
- прилади механічного очищення встановлюються на початку фільтраційного процесу, коли потрібно відокремити великі частинки. Вони відсутні будь-які хімічні складові;
- електромеханічні фільтри призначені для розщеплення небезпечних речовин шляхом впливу на них електричним струмом;
- пристрої, що оснащені системою ультрафіолетової дезінфекції, є дорогими установками, здатними успішно справлятися з різними видами домішок без зміни початкових характеристик води.
Для досягнення максимального результату рекомендується використовувати різні види фільтрів для очищення води, щоб позбавитися всіляких шкідливих речовин.
Переваги та недоліки різних побутових пристроїв
Кожен різновид фільтруючого обладнання, що застосовується у приватних будинках, квартирах, офісах, ресторанах тощо, має певні плюси та мінуси, про які потрібно знати перед покупкою:
- Проточні – монтуються безпосередньо в систему подачі води (часто з установкою двоканального змішувача), забезпечують багатоступінчасте очищення, можуть застосовуватись для подачі мінералізованої води. Купівля такого пристрою потребуватиме чималих коштів, зате гарантований простий монтаж, мінімальні вимоги щодо обслуговування, ефективність видалення домішок і велика продуктивність (близько 2,5 л за 1 хвилину).
- Фільтри із системою зворотного осмосу успішно позбавляють вірусів, бактерій, хлору, хімічних активних компонентів, частинок металів і т.д. За один раз можна запастися майже 10 літрами чистої води, але важливо не забувати міняти розхідники щорічно, а також мембрани – не рідше ніж кожні 36 місяців.
- Насадки на крани оснащені картриджем, іноді продаються з перемикачем. Їх легко закріплювати і використовувати, до того ж вони коштують недорого, але потрібно бути готовими до того, що за хвилину такий фільтр не зможе очистити більше літра води.
- Глата – найдоступніший за вартістю варіант, але не дозволяє забезпечити безперервну подачу очищеної води. З іншого боку, такий пристрій можна брати з собою в поїздки (немає необхідності в демонтажі) і використовувати багато років, раз на 2-3 місяці змінюючи картридж. Результативність очищення безпосередньо залежить від забрудненості та якості фільтруючого елемента.
- Ультрафільтраційні моделі з 5-ступінчастим очищенням можуть використовуватися не тільки для систем водопостачання, але і для тих, де подача рідини здійснюється з колодязя або свердловини.
Які можуть бути очисні модулі?
Успішність процесу видалення небезпечних речовин багато в чому залежить від застосовуваних фільтрувальних модулів, які виробляються у вигляді:
- мембран;
- суміші для засипання в конуси розбірного типу;
- картриджів, що регулярно замінюються;
- аераторів;
- металопластикової сітки;
- УФ-джерел випромінювання.
Обмежуватися одним або навіть двома типами модулів недоцільно, враховуючи різні розміри та структуру забруднень. Мінімум система повинна складатися з трьох (краще 4-5) щаблів очищення.
Критерії оцінки очисних пристроїв
Надійні постачальники, такі як КТУ, надають клієнтам максимально повну та достовірну інформацію щодо очисного обладнання. Крім того, у віртуальному каталозі можна підібрати моделі за індивідуальними запитами. Найпростіше визначитися з оптимальним ціновим діапазоном, але це лише початок підбору, адже є маса інших експлуатаційних властивостей і технічних характеристик, що заслуговують на увагу. Наш рейтинг складено з урахуванням найважливіших параметрів:
- продуктивність – обсяг води, який фільтр здатний очистити за 1 хвилину;
- вартість та доступність запчастин – йдеться не тільки про картриджі, мембрани та засипки, але й про інші замінні елементи;
- сфера застосування та функціонал – чим більше опцій отримує замовник, тим краще;
- ресурс фільтрувального модуля – визначає кількість коштів, що витрачаються на техобслуговування;
- репутація фірми-виробника та термін його діяльності на світовому та українському ринках;
- ефективність очищення від різних типів домішок;
- наявність накопичувального бака, біоактиватора та інших додаткових комплектуючих;
- міцність та зносостійкість матеріалів;
- гарантійний період – ми відібрали найкращі побутові фільтри для очищення води, на які виробники дають у середньому від 2 років гарантії;
- співвідношення вартості та якості на основі відгуків споживачів та нашого власного експертного аналізу.
Перевірені виробники
Проблема забруднення водопровідної води стоїть дуже гостро, тому фільтруюче обладнання має великий попит, причому у різних категорій населення. У продажу можна знайти товари відомих та нових брендів, які суттєво між собою відрізняються.
Перші радують ефективністю нейтралізації забруднень, довговічністю, зручністю експлуатації, безпроблемною покупкою розхідників, але потребують певних фінансових вливань. Другі, у свою чергу, на порядок дешевші, але мають обмежений функціонал, мінімум щаблів очищення, швидко виходять з ладу і не завжди справляються з інтенсивними робочими навантаженнями. Очевидно, що краще вкласти гроші в пристрій, який точно протягом довгого часу видалятиме віруси, бактерії, хлор і важкі метали, ніж заощадити і купити прилад, здатний прослужити максимум півроку.
Якщо орієнтуватися на поєднання якості витратних матеріалів та складання, асортимент, результативність очищення та надійність, то найкращими можна назвати:
- Aquafilter – польський виробник, представлений у всіх європейських країнах та відомий своїм серйозним підходом до контролю якості;
- Ecosoft - українська компанія з 30-річною історією розвитку, що пропонує фільтри та запчастини у трьох цінових категоріях, що відрізняються між собою за комплектацією (але не за матеріалом та збиранням виробів!);
- Бриз – ще одна українська фірма, створені фільтри-глечики та моделі зворотного осмосу з 1998 року. Бренд популярний серед споживачів, зацікавлених у покупці доступної за ціною продукції з відмінними очисними властивостями та тривалим періодом експлуатації;
- BIO+ Systems – спільний проект українських та сінгапурських бізнесменів, що приваблює широким асортиментним рядом, простотою монтажу фільтрів, інноваційними технологіями водоочищення;
- Raifil – південнокорейська торгова марка з багаторічною історією та відповідальним ставленням до перевірки функціональності кожного пристрою. У своїх товарах компанія застосовує лише вітчизняні чи американські комплектуючі, зокрема створює унікальні системи ультрафільтрації під запити корпоративних та приватних клієнтів.
Топ-5 фільтрів зворотного осмосу
- Ecosoft Standard MO650MECOSTD 6-50M – пристрій, що забезпечує очищення на 99,8% і здатний провести за годину фільтрації до 8 літрів води. Передбачено шість ступенів нейтралізації домішок, а вимоги до тиску у водопроводі мінімальні – показник має становити не менше ніж 2,8 атм. Система може функціонувати за температури до +45 градусів Цельсія, а отримана вода придатна до вживання без кип'ятіння.
- Aquafilter RX65155516 – сучасний прилад із шестиступінчастою фільтрацією, виготовлений відповідно до чинних вимог Євросоюзу. У комплектацію входить фірмова мембрана, через яку протягом доби може проходити до 270 літрів води. Модель адаптована для підключення до магістрального водопроводу або системи свердловини за умови, що тиск становить 5,5 атм і більше (при меншому показнику додатково потрібно буде купити і підключити насос).
- Aquafilter RX75155516 – інноваційний прилад з сімома ступенями очищення, пристосований для видалення великих і дрібних частинок зі свердловинної або муніципальної води в системах з тиском не менше 2,5 атм. Про надійність та значний робочий ресурс свідчить 3-річна гарантія виробника.
- Aquafilter RP55145616 - зворотноосмотичний фільтр з помпою, розрахований на експлуатацію при температурі до +30 градусів Цельсія. У комплектацію входить 12-літровий бак для води, а відсоток очищення сягає 99,9%. Для поліпшення запаху та присмаку передбачено вугільний фільтр.
- Aquafilter RP65155616 - багатофункціональна шестиступінчаста установка, розрахована на монтаж під мийкою та очищення до 285 літрів води на день. Обов'язковою умовою використання є тиск у системі не більше 2,8-6 атм. У комплектацію не входить UV лампа, але є мінералізатор і додатковий бачок. height="300" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" />
Лідери у категорії проточних моделей
- Raifil NOVO 5 – розробка корейських фахівців з вугільним фільтром та УФ-мембраною для видалення частинок від 0,01 мкм. За хвилину система здатна очистити 1,3 літри води, у тому числі підходить для нейтралізації бактерій та вірусних агентів. Модель підходить і для побутового, і для промислового застосування, радуючи надійністю та стабільно високою якістю очищення.
- Бриз Еталон-Люкс – високопродуктивна модель (до 2,5 л за хвилину) українського виробництва з чотирма ступенями фільтрації та корпусом із посиленого термостійкого пластику. У вартість також входить одноканальний кран.
- Aquafilter Excito-B – пристрій останнього покоління з ретельно продуманим дизайном корпусу та здатністю очищати за день до 3 тис. літрів води. Обладнання підходить для фільтрації води з будь-якими характеристиками за умови, що робочий тиск у системі становить 4 атм, а температура знаходиться в межах від +4 до +42 градусів за Цельсієм. Виробник пропонує на агрегат 12 місяців гарантії.
- Aquafilter FP3-HJ-K1N – установка, що забезпечує максимальний ступінь очищення в системах з тиском до 6 атм. Покупців порадує розширена комплектація, куди крім трьох картриджів та мембрани входить також кран та роз'єм для підключення.
- Bio+ systems SL403 - доступний за ціною проточний фільтр з іонообмінним картриджем і мембранною системою, здатний очищати до 10 літрів за хвилину. Майже всі шкідливі речовини (99%) видаляються при трирівневій фільтрації, додатково прилад пом'якшує воду та покращує її органолептичні властивості.
Найкращі побутові фільтри для очищення води
- Aquafilter FHPRCL12-B-TWIN – зручна та ефективна модель стандартного розміру, що радує демократичною вартістю, легкістю монтажу, досить міцним пластиковим корпусом та широким діапазоном робочих температур;
- Aquafilter FH20B1-B-WB – обладнаний повітряним клапаном фільтр-колба для систем з тиском в межах 6 атм, здатний працювати в температурному діапазоні від +2 до +45 градусів Цельсія. Комплектація пристрою включає два антибактеріальні направляючі кільця і ключ для швидкого під'єднання; "400" height="350" style="display: block; margin-left: auto; margin-right: auto;" />
- Aquafilter FHPRCL34-B-TRIPLE – надійний та зручний у використанні фільтр для води з 10-дюймовим корпусом, що стабілізує положення антибактеріальним диском та трьома послідовно з'єднаними очисними елементами (можна вибирати відповідне саме для вас поєднання модулів).
- Аквафільтр 20 Big Blue FH20B1-WB – універсальна модель, що дозволяє одночасно видаляти великі частинки та забезпечувати пом'якшення води. Підходить для систем із тиском до 6 атм, закріплюється на міцний кронштейн.
Рекомендації щодо вибору очисного обладнання
Перед тим як приступати до пошуку, обов'язково потрібно вибрати тип фільтра, орієнтуючись не стільки на особисті уподобання, скільки на характеристики води, кількість та тип забруднень, а також проблему, яку потрібно вирішити:
- для пом'якшення або очищення води з підвищеною корозійною активністю або нейтральним рівнем Ph є сенс підбирати іонообмінні фільтри, так само як і для усунення солоного присмаку та помутніння рідини;
- УФ-фільтри або сорбційні моделі стануть чудовим вибором для нейтралізації неприємних запахів та зниження концентрації хлору;
- механічні установки підійдуть, якщо потрібно позбутися нерозчинних, але утримуваних мінеральних частинок, камінчиків або піску;
- при підвищеній кислотності рекомендується монтувати сорбційні фільтри.
Не вдасться припустити покупку, якщо дотримуватися наведених нижче рекомендацій:
- Аномально низька вартість, особливо на товар невідомого бренду, це однозначно прийом для продажу низькопробного фільтра. Купуйте продукцію перевірених торгових марок і лише у офіційного дистриб'ютора, наприклад, КТУ є прямим партнером багатьох українських та іноземних брендів, включаючи Бриз, Екософт тощо.
- Віддавайте перевагу пристроям з максимальною кількістю фільтраційних модулів, що дозволяє заощаджувати бюджет. Крім того, слід уважно вивчити комплектацію.
- Переконайтеся, що не виникне труднощів із заміною картриджів та обслуговуванням фільтраційного обладнання. Бажано, щоб поблизу був сервісний центр виробника, а також точки продажу розхідників.
- Завжди враховуйте, як часто користуватиметеся фільтром і яка кількість води вам знадобиться.
- Перед пошуком пристрою тиск у водопроводі (мінімум показник повинен складати 3 атм, краще – від 3,5 атм).
- Перевірте, чи не виникнуть проблеми при монтажі вибраної модифікації.
- До оплати перевірте цілісність товару та наявність повної комплектації, включаючи інструкцію, гарантійний талон. Продавець також обов'язково має видати чек.
Упевнені, що для тих, хто планує купити системи зворотного осмосу, глекові моделі або проточні фільтри для води, рейтинг та поради від експертів КТУ будуть максимально корисні та допоможуть скоротити час та сили на пошук відповідних варіантів .