- Новости
- 2478 переглядів
Зміст:
- Види зворотного осмосу.
- Як вибрати систему зворотного осмосу.
- Принцип роботи фільтра зворотного осмосу.
- Як підключити зворотний осмос.
- Монтаж системи зворотного осмосу.
Очисники побутового призначення непогано справляються зі своєю функцією, але очищення водних потоків за допомогою осмотичного фільтра на сьогодні є найкращим варіантом. Завдяки йому можна позбутися майже всіх вірусів, домішок, нітратів, після чого відбувається мінералізація води.
Види зворотного осмосу
Осмотична станція являє собою пристрій, який забезпечує надійні ступені фільтрації водних потоків для домашнього використання. Зворотний осмос, види якого представлені на ринку, відрізняється своїми параметрами, а саме зовнішніми характеристиками та призначенням.
Існують наступні види станцій:
- пристрої комерційного та промислового типу;
- установки побутового типу.
Перший підвид являє собою системи з достатньою потужністю, які характеризуються модульною або моноблочною конструкцією. У даному варіанті присутні напірні мембранні корпуси циліндричної форми, які мають достатню ємність, при цьому розташовуються як горизонтально, так і вертикально.
На сьогодні на ринку представлені різні моделі таких фільтраційних станцій, які є оптимальним варіантом для цеху, підприємства або об'єкта житлово-комунального напрямку.
Другий підвид більше підходить, якщо систему необхідно встановити в квартиру або приватний будинок. Такі побутові очищувачі більш компактні, і їх продуктивність дозволяє забезпечити потреби в очищеній воді середньостатистичної сім'ї.
До того ж ці станції відрізняються досить невеликими розмірами, що дозволяє сховати таку міні-станцію, помістивши її в вільну нішу під мийкою.
Як вибрати систему зворотного осмосу
Перед тим, як вибрати систему зворотного осмосу, необхідно забезпечити тиск води в системі не менше 2,8 бар.
Найголовнішим параметром при виборі моделі є продуктивність установки. Для цього слід правильно розрахувати середнє споживання води.
Серед існуючих осмотичних систем фільтрації бувають станції двох основних типів:
- поточні;
- накопичувальні.
У першому випадку очищення відбувається в безперервному режимі при відкритому водорозбірному крані.
У накопичувальних установках на фільтрацію йде певний час, а очищена вода в результаті збирається в спеціальний резервуар.
Варто зазначити, що відмінно зарекомендували себе такі бренди: Aquafilter, Bio+ Systems, Platinum Wasser, Raifil, Аквафор. У цьому випадку кожен виробник подбав про ефективність своєї продукції.
Очисники Aquafilter займають лідируючі позиції на ринку фільтрів в Україні. Всі станції розробляються на території Польщі в сучасних спеціалізованих лабораторіях.
Установки «BIO+ SYSTEMS» є високотехнологічним обладнанням, що виробляється в Сінгапурі.
Бренд Platinum Wasser характеризується найсучаснішими технологіями фільтраційних систем для води.
Всесвітньо відомим брендом з Південної Кореї є Raifil, який спеціалізується на виробництві установок для тонкої фільтрації води.
Російська компанія Аквафор займається розробкою, а також виробництвом фільтрів і сорбентів.
Принцип роботи фільтра зворотного осмосу
Принцип функціонування установки полягає в процесі, коли водний потік ділиться на 2 неоднакові частини з різною щільністю. При цьому одна з частин є очищеною водою, а друга, в свою чергу, – це вода з значною кількістю забруднень.
Спеціальна мембрана з найменшими отворами використовується для такого розподілу. Проходячи через картриджі для попередньої фільтрації, рідини очищаються від залишків хлору, різноманітних органічних сполук і зважених часток.
Вода проходить через напівпроникні шари, далі ділиться на два потоки після попадання в мембрану зворотноосмотичної установки.
Один з них – це концентрат, який йде в каналізаційну систему. Другий – так званий пермеат, відправляється в накопичувальну ємність, що компенсує неспроможність створювати мембраною в проточному режимі потрібну для споживача продуктивність. Як бачимо, принцип роботи фільтра зворотного осмосу відрізняється від звичайних систем фільтрації.
Як підключити зворотний осмос
Для початку слід заздалегідь подбати про наявність всіх необхідних інструментів. Перевіряємо, чи є в комплекті всі потрібні елементи, прописані в інструкції:
- кран, а також комплектуючі елементи для підключення;
- спеціальний ключ для колб нижнього ряду;
- мембранна частина;
- картриджі для попередньої фільтрації і три колби;
- врезка з муфтою, а також краном для водопроводу;
- кран на ємність і дренажний хомут;
- резервуар, куди збирається відфільтрована вода та інше.
Щоб фільтрація здійснювалася більш ефективно, часом може знадобитися додатковий інвентар. Зверніть увагу, що при напорі меншому за 3,5 бар система працювати не буде.
Монтаж системи зворотного осмосу
Спочатку варто вибрати місце, де буде встановлюватися станція.
Для монтажу системи зворотного осмосу використовується така схема:
- перекриваємо кран для подачі води, відкриваємо змішувач;
- відключаємо шланг;
- накручуємо муфту з краном;
- з'єднуємо шланги змішувача з другим кінцем муфти;
- закриваємо кран, по якому тече рідина на фільтр, поступово відкриваємо домашній кран;
- на сифон встановлюємо дренажний хомут;
- в середину хомута вставляємо спеціальне ущільнення з комплекту;
- одягаємо гайку на трубку, потім проводимо трубу в передній відсік сифона;
- труба згинається всередині сифона;
- трубку закріплюємо за допомогою хомута.