Зміст:

  1. Ключові вимоги до душових систем
  2. Критерії, на які слід орієнтуватися в процесі пошуку
  3. Основні різновиди
  4. Торгові марки, продукції яких можна довіряти
  5. Топ-4 найвдаліших моделей
  6. Самостійна установка або професійний монтаж: що краще
  7. Як зробити вигідну покупку?

Повністю поміняти уявлення про те, якими можуть бути гігієнічні процедури, дозволить монтаж душової системи. Обладнання можна встановити безпосередньо над ванною, усередині кабіни, у тому числі у продажу є нестандартні моделі з оригінальними формами змішувачів, які стануть прикрасою інтер'єру. Зорієнтуватися у сотнях варіантів допоможуть поради експертів КТУ, як вибрати душову систему. У статті ви знайдете список найважливіших параметрів відбору, опис кращих моделей, рейтинг торгових марок, а також секрети правильної організації простору у ванній кімнаті.

У 2022 році основними трендами в оформленні ванних кімнат стали:

  • використання кольорової кераміки;
  • установка змішувачів у стилі мінімалізму;
  • підвісні конструкції (біде, унітази);
  • душові кабіни без піддону та як вибрати душову систему для них - саме про цю тенденцію ми розповімо в цьому огляді.

Ключові вимоги до душових систем

Підхід до облаштування ванної за останні роки суттєво змінився. Якщо раніше більшість українців обмежувалися установкою кабінки чи змішувача з душовою лійкою, то зараз спостерігається тенденція до створення повноцінної зони для релаксації. Обов'язковим елементом є душова система з виливом або без, яка може по-різному встановлюватися, відрізнятися за зовнішнім виглядом, матеріалом, вартістю та іншими характеристиками. Комплектація теж варіюється - як правило, до неї входять стійка, змішувач, дві лійки, а також шланг. Головне завдання такої сантехніки – зробити миття максимально приємним.

Серед основних вимог, які пред'являють покупці до таких пристроїв:

  • надійний захист від вологи, хімічно агресивних речовин, зокрема, миючих засобів;
  • простість установки;
  • прийнятна ціна;
  • гарантійний період від 1-1,5 років при зовнішньому монтажі та від 3-5 років при прихованому типі установки. За цим критерієм лідируючі позиції займає техніка Imprese з п'ятирічний термін гарантії;
  • наявність регулювання температури та інтенсивності потоку води;
  • міцність кріплень;
  • стильний візуальний вигляд;
  • наявність полички, тримачів, функції тропічного дощу та інших опцій, що визначають зручність використання.

Щоб задовольнити зростаючі запити, найкращі виробники душових систем постійно розширюють функціонал, удосконалюють покриття, експериментують із дизайнами та презентують новинки. Вивчити останні розробки можна у каталозі КТУ.

Критерії, на які слід орієнтуватися в процесі пошуку

Сантехніку потрібно вибирати з урахуванням сукупності факторів: бюджету покупки, висоти стель та специфіки оформлення приміщення, персональних побажань та практичних міркувань (потрібно, щоб приймати душ було зручно членам сім'ї різного зростання). Важливо вирішити, на якій висоті встановлюється душова стійка і які розміри всього комплекту. Діапазон параметрів значний, наприклад, є моделі заввишки 50 см та 200-240 см, діаметр варіюється в межах 15-60 см, довжина шлангів може становити від 110 см до 180 см.

Переважно нижню лійку вибирають компактну – діаметром від 15 см до 20 см, а от діаметр верхнього душу досягає 40-50 см.

Інші моменти, на які варто звернути увагу:

  • спосіб монтажу – бувають зовнішні та внутрішні системи;
  • кількість режимів подачі води. Найчастіше передбачено 1-4 режими, у моделях преміум вбудовано 5-6 режимів. Це рішення не найдешевше;
  • наявність додаткових зручностей, таких як підсвічування або масажні форсунки;
  • матеріал, з якого виготовлені елементи – це може бути нержавіюча сталь, латунь, пластик;
  • тип управління – основна частина товарів у бюджетному сегменті має ручний механізм перемикання режимів, а пристрої преміум класу оснащені екраном або регулюються за допомогою кнопок пульта;
  • фірма-виробник, колекція та вартість;
  • комплектація (є комплекти, що включають мильниці або полиці).

Основні різновиди

Оцінюючи пропозиції різних брендів, необхідно враховувати особливості різних видів сантехніки. Мета – визначити, яка продукція підходить саме вам (переваги повинні перекривати недоліки, які є у будь-якого типу пристроїв).

Розкажемо докладніше про основні різновиди, щоб вам вдалося прийняти правильне рішення:

  1. Душеві системи без виливу та з виливом. Наявність краніка обов'язково при встановленні над ванною (щоб можна було швидко наповнювати її при купанні), а ось для душової кабіни можна обмежитися більш економічним варіантом.
  2. Сантехніка прихованого та відкритого монтажу. Внутрішня установка дозволяє прибрати в стіну шланги та труби, що покращує естетику приміщення, але робить ремонт у ванній більш тривалим та дорогим. При зовнішній інсталяції доведеться миритися з тим, що всі елементи на увазі, зате вдасться заощадити і не доведеться оновлювати настінне покриття.
  3. Обладнання із змішувачем та без. У більшості випадків перемикач - річ необхідна, але тільки, якщо ви не підключаєте душ до ванної з вже наявним пристроєм, що змішує (при такому розкладі додатковий змішувач не потрібно, але доведеться змиритися з приєднанням ще одного шланга).
  4. Душеві системи з термостатом. Можна придбати комплект зі змішувачем-термостатом (забезпечує автоматичне регулювання тиску і температури) або традиційним одноважільний пристроєм. Прості модифікації економічніші та простіші у використанні.
  5. Пристрої з різних матеріалів. Щоб уникнути проблем з передчасним зносом обов'язково уточніть, з чого зроблено кожен елемент набору. Переважно, щоб шланги були зроблені з литої гуми (вона більш еластична, міцна та гнучка порівняно з пластиком), а їх обмотка – з високоякісних полімерів, нейлону або алюмінію. Додатковим плюсом стане наявність завзятого підшипника. Що стосується лійок для душу, то латунні варіації відмінно підійдуть. Вироби з даного матеріалу мають тривалий термін експлуатації, приємний зовнішній вигляд, стійкість до несприятливих зовнішніх факторів. Бронзові деталі виглядають розкішно, але дорожчі, а ось від комплектів із пластиковими лійками бажано зовсім відмовитися – вони прослужать у кращому разі 1-2 роки.
  6. Душеві системи з тропічним душем – комплекти, що стрімко набирають популярності, що дозволяють відчути принади купання під водоспадом. Для їх монтажу необхідний спеціальний кронштейн біля стелі – чим вище закріплена лійка, тим сильніший ефект, а також труби, що відводять, здатні витримати швидке перекачування великого об'єму води. Інтенсивність прокачування може становити від 20 л до 30 за хвилину, що треба не забувати враховувати тим, хто користується бойлером.

Які можна підібрати варіанти з погляду дизайну?

Найпростіше вибирати душові системи власникам приватних будинків та котеджів з просторими кімнатами та необмеженим бюджетом. Але насправді більшості покупців доводиться шукати баланс між своїми бажаннями, технічними можливостями підключення сантехніки та фінансовими обмеженнями. Ось кілька порад, які допоможуть не помилитися у процесі пошуку:

  • за наявності великої вільної площі можна поставити сучасну кабіну з підсвічуванням, встановивши всередині лійку для тропічного душу та подбавши про монтаж мильниць з дозаторами, поличок та вішалок для рушників;
  • Якщо бюджет невеликий, варто звернути увагу на модифікації, призначені для монтажу над ванною з облаштуванням захисної панелі біля бортика. Якщо типовий санвузол і обробку чіпати не можна, то розглядати є сенс тільки зовнішні системи; Якщо стоїть завдання облаштувати невеликий простір, потрібно зробити точні розрахунки. Найкращим вибором буде інсталяція кабіни з параметрами 90 на 90 см або 75 на 75 см. При прорахунку габаритів враховуйте зростання та комплекцію домочадців;
  • креативним та зручним способом оформлення буде монтаж душового куточка, з піддону, гідроізоляції, скляних перегородок з інтегрованими шлангами та трубами. Попередньо не забудьте проконсультуватися з сантехніком щодо того, чи можна буде вбудовувати шланги та труби з урахуванням товщини стін;
  • у багаторівневих квартирах або будинках можна облаштувати відкритий душ із водою, що стікає в підлоговий отвір. Відсутність огорож створює повну ілюзію присутності в тропіках, але на ремонт знадобиться чимала сума грошей + необхідно виключити ризик затоплення сусідів, обладнавши надійну систему водовідведення.

Торгівельні марки, продукції яких можна довіряти

Скільки б у Мережі не говорили про ризики, пов'язані з купівлею продукції неперевірених брендів, все одно багато людей заради уявної економії її купують. Як результат – витрачені гроші, маса часу на встановлення та поломки вже через 3-6 місяців використання. Щоб бути впевненими у працездатності та довговічності всіх елементів, зупиняти вибір варто на торгових марках з гарною репутацією, широким асортиментом та адекватним співвідношенням ціни та якості обладнання. До рейтингу найкращих брендів входять:

  • Topaz – польський бренд із численними позитивними відгуками, що тішить клієнтів лаконічністю дизайну, надійністю конструктивних рішень та доступними цінами. Сертифіковане за стандартом ISO 9001:2000 виробництво дозволяє створювати екологічні та прості у використанні пристрої, що відповідають усім гігієнічним та естетичним вимогам;
  • Grohe – німецька компанія з безліччю міжнародних нагород, включаючи «Red Dot» та різноманітністю колекцій товару для клієнтів із різними запитами. Інноваційне виробництво та тривалі випробування роблять товари даного виробника максимально надійними, екологічними та економічними. Завдяки таким пристроям можна зменшити витрати на воду на 40-45%. В наявності оригінальні моделі для прихованого та зовнішнього монтажу;
  • Globus LUX – фірма з величезним досвідом виготовлення сантехнічних пристроїв, яка відома у світі завдяки поєднанню чудової якості, оригінальності дизайнерських ідей та адекватної вартості. Серед характерних рис пропонованих товарів – хромоване покриття, використання латуні та високоміцної сталі, посилені кріпильні елементи, значний робочий ресурс;
  • Domino – орієнтований на європейського споживача китайський бренд з талановитими дизайнерами, налагодженою технологічною лінією та перевіреними постачальниками матеріалів;
  • Imprese – молода у порівнянні з іншими популярними брендами чеська марка, що пропонує вишукані модифікації з незвичайними змішувачами, укомплектованими іспанськими картриджами та німецькими аераторами;
  • Kludi – підприємство з майже сторічною історією та представництвами по всьому світу. Бренд використовує 3D-прототипування для створення тестових моделей, постійно впроваджує нові технології та проводить моніторинг потреб цільової аудиторії. Для надання готової продукції ідеального глянсового блиску після виливки латунні корпуси ретельно поліруються та шліфуються;
  • Q-Tap – відомий чеський виробник, продукція якого вражає елегантністю дизайну, широким функціоналом і високим рівнем комфорту. Плавність ліній, відсутність гострих елементів, антикорозійне покриття – все це робить моделі з латунними змішувачами ідеальним вибором для тих, хто має високі вимоги до практичних та естетичних властивостей сантехніки.

Топ-4 найвдаліших моделей

З огляду на різні вимоги, фінансові можливості, особливості оформлення ванних кімнат та смаки покупців, виділити душові системи, які підійдуть усім, не вдасться. Але ми провели ретельний аналіз та виділили чотири моделі, в яких гармонійно поєднуються приваблива ціна, практичність, елегантність дизайну та відмінна якість матеріалів:

  1. Topaz Lexi TL 21102-H57-BL – комплект благородного чорного кольору з виливом та гранично простим механізмом установки (безпосередньо на стіну). Системою з одноважільний змішувач легко користуватися, а спеціальне покриття оберігає елементи від корозії. Покупці можуть розраховувати на 1 рік гарантії від польського виробника.
  2. Globus Lux Queensland GLQU-0077 – втілення німецької якості. У набір включаються дві лійки (нижня гнучка та верхня), що забезпечує максимальний функціонал, а хромування поверхонь є гарантією довговічності та естетичності елементів. Із закріпленням обладнання не виникне складності – усі деталі фіксуються за допомогою стандартного різьбового кріплення ½ дюйма. Регулювання температурних показників та набору здійснюється за допомогою одноважільного змішувача. Приємним бонусом для власників стане опція ефект водоспаду.  
  3. Globus Lux GLN- 0005 Niagara – чудовий варіант із зовнішнім монтажем, який підійде для встановлення над ванною або всередині душової кабіни. Латунні елементи забезпечують міцність та тривалий термін експлуатації, а зафіксований на стійці перемикач дозволяє змінювати температуру та інтенсивність напору води. Німецькі розробники передбачили можливість надходження водного потоку через шланг або зверху, також є можливість регулювання висоти телескопічної шланги.
  4. Imprese Centrum T-15410 – розробка чеського виробника з гарантією 60 місяців та стильним дизайнерським рішенням. Хромовані деталі із дзеркальним блиском (забезпечується за рахунок застосування технології електрохімічної гальванізації) виглядають стильно та аристократично, відмінно вписуючись в інтер'єр будь-якої ванної кімнати. У комплектацію крім гнучкого та твердого душу з витратою води до 11,1-11,2 л/хв. входить одноважільний змішувач, шланг та інструкція з експлуатації. Устаткування має прихований тип монтажу, тому не захаращує простір.

Самостійна установка або професійний монтаж: що краще

Сучасне обладнання може суттєво відрізнятися не лише за зовнішнім виглядом, вартістю, але також за складністю установки. Якщо є досвід виконання монтажу та чітке розуміння послідовності дій, то зробити роботи вдасться самотужки. Однак розумніше буде довіритися експертам, особливо при підключенні багатофункціональної душової системи. Погодьтеся, немає сенсу витрачати досить велику суму грошей на тропічний душ, щоб потім щось випадково зламати. Тим більше, що поломки на етапі монтажу часто не дають скористатися гарантійним сервісом. Якщо з'єднанням елементів займається професіонал, то ризики, як і витрати часу на процес, будуть мінімальними.

Як зробити вигідну покупку?

Стати щасливим власником ванни, де можна не просто митися, а релаксувати, є можливість у кожного. Ось що для цього потрібно:

  1. Зробити виміри приміщення та скласти список індивідуальних вимог з урахуванням наявної вільної площі, дизайнерської концепції тощо.
  2. Переглянути уважно наш рейтинг душових систем та список перевірених виробників.
  3. Перейти до віртуального каталогу КТУ та за допомогою фільтрів знайти моделі, що ідеально підходять за всіма критеріями.
  4. Оформити покупку та підтвердити замовлення у телефонному режимі, а потім дочекатися доставки. Наш магазин явлється офіційним партнером кращих брендів і постійно проводить акції, так що переплачувати не доведеться, як і сумніватися у відмінній якості продукції.
Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння

Працюючи з цим сайтом, ви даєте свою згоду на використання cookie-файлів сервісів Google. Це необхідно для нормального функціонування сайту, показу цільової реклами та аналізу трафіку. Статистика використання сайту відправляється в Google Детальніше